Hopp til hovedinnhold

jorden fred og glede//Early voices//Gol kyrkje

Detaljer

Søndag 23. november 2025

19:30

Gol kyrkje

Golbergsgutu

3550 Gol

På jorden fred og glede//Early voices//Gol kyrkje

Velkommen til en stemningsfull konsert hvor barokkmusikk og folketoner flettes inn i hverandre og skaper adventsklanger du sjelden har hørt før!

Early Voices er en egenartet vokalkvintett som skaper lekne og eksperimenterende konserter, og på årets adventskonserter står fire folketoner fra Selje, arrangert av Birgit Djupedal sentralt. Med en rekke Magnificat-utdrag fra barokken - en hyllest til jomfru Maria, inviterer vi til et pusterom like før adventstiden. Musikken er en kunstnerisk dialog mellom det sakrale og det folkelige – en adventsopplevelse preget av varme, mystikk og klanglig dybde.

På jorden fred og glede er en variert og tankevekkende konsert som gir rom i en hektisk tid, og som sender et håp ut i verden om nettopp det - glede og fred på jorden.

Konserten er støttet av FFUK og Gol kommune.